reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F’in tasarımına yönelik ilginç detaylar

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F, prototip olarak ilk defa SDC 2018’de gösterildi. Peki telefon gerçekten böyle mi görünecek? İşte bu konuda yeni bilgiler var.

Güney Kore merkezli kaynaklara göre katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F, prototip versiyonuyla aynı görünmeyebilir. Söylendiği kadarıyla telefonun menteşe sistemi KH Vatec firması tarafından üretiliyor. Model için Samsung’a beş farklı menteşe verdiği söylenen firma, kullanılacak menteşe için firmadan cevap bekliyor. Kaynaklara göre firma halen tasarım konusunda son kararını vermiş değil. Ancak modelin ya aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi ya da yukarıdaki eski kapaklı telefonlar gibi görüneceği söyleniyor. Bunun haricindeki seçeneklerin pek şansı olmadığı belirtiliyor. Bu iki tasarımdan geriye atılacak olanın gelecek modellerde kullanılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy F hakkında neler biliyoruz?

Prototip haliyle Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan model, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip. Modelin 1.770 dolar seviyesinde satılacağını söyleniyor. 2019’da sadece 1 milyon adet üretilecek telefon, sadece çok zenginlerde yer alacak gibi duruyor.

İlgili Video

Prototip versiyon işte böyle görünüyor