reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon açıklaması

Samsung’dan yeni katlanabilir akıllı telefon açıklaması

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F çok merak ediliyor. Firma, üzerinde çok çalıştığı bu alanın geleceği için de oldukça ciddi düşünüyor.

Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, firmanın her yıl yeni katlanabilir akıllı telefon modelini satışa çıkaracağını belirtiyor. Katlanabilir akıllı telefonları geçici bir deneme olarak görmeyen firma, üst seviyede Galaxy S ve Galaxy Note serisine Galaxy F serisini ekleyerek yoluna devam etmeyi planlıyor. Üzerinde çok çalıştığı ve para harcadığı katlanabilir telefon altyapısını pazarın geleceği olarak gören firma, başlangıcı 2019’un başında yapıyor. Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung imzalı ilk katlanabilir akıllı telefon, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. 4,6 inç ekran gövdenin dışında yer alıyor. Bu sayede temel ihtiyaçlar için menteşe kullanılmıyor. 7,3 inç ekran ise kitap gibi ortadan ikiye katlanıyor. Bu 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F fiyatıyla da çok konuşulacak

Modelin 1.770 – 1.800 dolar seviyesinde satılacağı söyleniyor. 2019’da 1 milyon adet üretilecek telefon, her zaman söylüyoruz yeni bir dönemin başlangıcını oluşturuyor. Herkesin yönelik, herkesin satın alabileceği düzeydeki katlanabilir akıllı telefonların ise 2020’ye kalabileceği söyleniyor. Mevcut altyapı henüz çok yüksek üretim maliyetleri oluşturuyor.

İlgili Video

Telefonun prototip halini gösteren video