reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galax F katlanabilir akıllı telefon Xiaomi Oppo Samsung

Katlanabilir akıllı telefon modelleri için çok önemli gelişme

Katlanabilir akıllı telefon modellerinin en önemli parçası kuşkusuz ekranları. Burada bir numaralı üretici olan Samsung Display, katlanabilir esnek ekranlarını sadece kendisine saklamayacak gibi görünüyor.

Samsung Display, kendi katlanabilir akıllı telefon modeli için uzun süredir katlanabilir esnek ekranlar üzerinde çalışıyor. Burada bir numaralı üretici olarak geçen firma, sağlam kaynaklara göre katlanabilir esnek ekranlarını sadece kendisine özel bırakmıyor. Söylendiği kadarıyla firma Oppo ve Xiaomi‘ye de katlanabilir esnek ekran vermek için görüşme içerisinde bulunuyor. İki dev isme örnek paneller gönderdiği belirtilen firma, yeni dönemden iki türlü de para kazanmak istiyor. Ancak bu durum pazarın ilk katlanabilir akıllı telefonun Xiaomi ya da Oppo’dan geleceği anlamına gelmiyor. Burada öncü isim olmayı kaybetmek istemeyen Samsung, esas rekabeti Huawei ile yapmaya hazırlanıyor. Huawei bu yeni alana giriş yapan ilk isim olma konusuna büyük önem veriyor. Burada katlanabilir paneller için önemli de bir analiz bulunuyor. Katlanabilir panel pazarının 2019’da 1 milyon üniteyi geçeceği belirtiliyor. Bu da katlanabilir modellerin çok fazla üretilemeyeceği ve üretilenlerin de çok pahalı olacağını gösteriyor. Başından beri özellikle Galaxy F’in çok pahalıya satılacağı söyleniyor. Burada esas büyük kitlelere yönelik modellerin Xiaomi ve Oppo’dan geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy F nasıl olacak?

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, yukarıda görebileceğiniz üzere “cüzdan” katlanabiliyor. İçe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, genel olarak eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, 2019 Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Olası ismiyle Galaxy F, sağlam kaynaklara göre tam 1.850 dolar fiyat etiketiyle geliyor. Buna ek olarak sadece 300 bin veya 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen model, çok merak ediliyor.

İlgili Video

Xiaomi’nin en yeni telefonu parçalarına ayrıldı