reklamı kapat

POPÜLER

BOE katlanabilir akıllı telefon

İşte birçok katlanabilir akıllı telefon modeline can verecek BOE esnek ekran [Video]

Katlanabilir akıllı telefon modelleri son hızla yaklaşıyor. Bu modellerin en önemli parçası ise kuşkusuz esnek ekranları. İşte bu ekranları üretebilen firmalardan BOE, kendi çözümünü gözler önüne çıkardı.

Katlanabilir akıllı telefon modelleri 2019’da en çok konuşulacak konuların başında geliyor. Bu modeller için şu an üç farklı firmanın esnek ekran üretebildiği biliniyor. Bunlar Güney Kore merkezli LG Display, Samsung Display ve Çin merkezli BOE firmaları. Bu firmalardan Samsung Display, hatırlarsınız geçtiğimiz ay kendi geliştirdiği prototip esnek ekranı gözler önüne çıkartmıştı. Şimdi ise BOE firmasının modeli ortaya çıktı. Yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz esnek ekran, geriye doğru katlanır bir yapıya sahip. Android işletim sistemine sahip bir altyapı üzerinde sergilenen ekran, tablet seviyesi ekran boyutunu her zaman taşınabilir hale getiriyor. Tamamen açıldığı zaman üstünde bir bombe kaldığı görülen ekran, bu açıdan biraz soru işareti oluşturuyor ancak yine de gerçekten dikkat çekici görünüyor. Bu esnek ekranın 7,56 inç boyutta 2048×1536 piksel çözünürlük sunduğu belirtiliyor. 350 nit parlaklığı bulunan AMOLED ekran, 1 ms tepki süresine sahip. Bu esnek ekran söylendiği kadarıyla 100 bin katlamaya kadar dayanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk gerçek katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold olacak gibi görünüyor

Kısaca hatırlamak gerekirse Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 5.000 ya da 6.000 mAh seviyesinde bir sabit pil üzerine kuruluyor.