reklamı kapat

POPÜLER

ZTE katlanabilir akıllı telefon
ZTE katlanabilir akıllı telefon

Beğenilecek tasarımıyla ZTE imzalı katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon pazarı 2019’da gerçek anlamda başlıyor. İşte bu alanda aktif olarak yer alacak isimlerden ZTE, kendi modeli için beğenilecek bir tasarım hazırlıyor.

Katlanabilir akıllı telefon dünyasında aktif olarak yer alacak ZTE, 2018’i biliyorsunuz pek de iyi geçirmedi. Bu açıdan 2019’dan ve yeni dönemden umutlu olan firmanın, kendi katlanabilir akıllı telefon modeli için aldığı patent ortaya çıktı. Firmanın geliştirdiği modelin tasarımını gözler önüne seren bu patent, oldukça gerçekçi bir gövde yapısını karşımıza getiriyor. Aşağıda görebileceğiniz bu model, standart akıllı telefon formuna katlanabilir bir ekran dahil ediyor. Bu modelde iki farklı ekran yer alıyor. Dıştaki ekran standart bir boyutta karşımıza çıkıyor. Dış ekran standart ihtiyaçlar için gayet yeterli görünüyor. Ancak modelin içerisinde devasa bir ekran yer alıyor. İki normal ekranı çerçevesiz olarak bir araya getiren bu katlanabilir esnek ekran, tablet deneyimini akıllı telefon yapısında sunuyor. Parmak izi sensörü arkasında yer alan telefon, yapısı gereği biraz kalın olacak izlenimi yaratıyor. Ancak bu tasarım şu an için en ideal yapı olarak görülüyor.

ZTE katlanabilir akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon denildiği zaman akla ilk olarak Samsung Galaxy Fold geliyor

Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan telefon, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 5.000 ya da 6.000 mAh seviyesinde bir sabit pil üzerine kuruluyor. Tam 1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, kullanıcılardan daha fazla talep olsa bile 1 milyondan fazla üretilmeyeceği söyleniyor.

İlgili Video

İşte Samsung Galaxy Fold’un prototip hali