reklamı kapat

POPÜLER

Apple katlanabilir akıllı telefon

Samsung’dan Apple katlanabilir akıllı telefon modeline yönelik ilginç bilgi

Katlanabilir akıllı telefon pazarı 2019’da başlıyor. Sürece 2020 yılında katılacak Apple, Samsung’a göre birçok rakipten farklı bir tasarım yapısı kullanıyor.

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonuyla 20 Şubat tarihinde tanışıyoruz. Sürece öncülük etmek isteyen firma, bu yeni nesil modeller için bir numaralı ekran üreticisi konumunda da yer alıyor. Bu açıdan firma tedarik amacıyla birçok firmayla aktif olarak çalışmalar yapıyor. İşte bunlar arasında yer alan isimlerden Apple, kendi modelini 2020 yılında karşımıza çıkaracak deniyor. Apple imzalı katlanabilir akıllı telefon modeli, Samsung’a göre dışa doğru katlanan bir ekran üzerine kurulacak. Aşağıda detaylandırdığımız Galaxy Fold modelinde içe doğru katlanan bir ekran kullanılıyor. Söylendiği kadarıyla dışa doğru katlanan ekrana sahip modelleri üretmek daha ucuz ve kolay. Ancak böyle modellerin gövde yapısı büyük oluyor ve bu da kötü bir görüntü oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un kendi katlanabilir akıllı telefon modeli ise şu detaylara sahip

Artık ezberlenen detaylara göre Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Tam 1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, arkasında üçlü kamera sistemi yer alıyor. Katlanabilir telefonun pil kapasitesi de sık sık gündeme geliyor. Bazı kaynaklar 6.200 mAh (2 x 3.100 mAh), bazı kaynaklar ise 4.400 mAh (2 x 2.200 mAh) pilden bahsediyor.

Not: Görsel Royole FlexPai modeline aittir.

İlgili Video