reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold iPhone X Fold katlanabilir akıllı telefon
Samsung Galaxy Fold iPhone X Fold katlanabilir akıllı telefon

Samsung Galaxy Fold’dan ilham alınan katlanabilir iPhone konsepti

Samsung Galaxy Fold, pazarda yeni bir dönem başlatıyor. Peki Apple’ın hazırlayacağı bir katlanabilir iPhone modeli nasıl gözükürdü?

Birçok diğer firma gibi Apple’ın da aktif olarak bir katlanabilir akıllı telefon geliştirdiği biliniyor. Bunun için patentler alan firma, bu alana 2020’den önce girmeyecek haberleriyle gündemde geliyor. Ancak konsept tasarımcılar boş durmuyor. Karşımızda Samsung Galaxy Fold modelinden ilham alınarak hazırlanan bir katlanabilir iPhone modeli bulunuyor. Ortadan kitap gibi ikiye katlana bir yapıda hazırlanan bu konseptin ufak boyutlu dış ekranında bir çentik yer alıyor. İç ekranda ise Samsung’un Galaxy Fold’da yaptığı gibi bir çentik değil Galaxy S10’da yaptığı gibi bir ekran deliği bulunuyor. Bu ekran deliği içerisinde ön kamera yer alıyor. iPad Mini deneyimini her zaman taşınabilir yapıda sunan bu konsept, biraz fazla uzun görünüyor. Katlanabilir iPhone modeline iPhone X Fold (Hiç de mantıksız değil) adını veren tasarımcı, gerçekten güzel bir çalışmaya imza atmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold şu detaylarla geliyor

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video