reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Fold'dan ilham alan katlanabilir iPhone X Fold konsepti [Video]

Galaxy Fold’dan ilham alan katlanabilir iPhone X Fold konsepti [Video]

Katlanabilir telefon modelleri Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, konsept tasarımcıları katlanabilir iPhone için düşündürmeye devam ediyor.

Samsung Display‘in ilk katlanabilir ekran örneklerini Apple’a gönderdiği biliniyor. Aynı zamanda bazı patentler de alan Apple, kesin olarak bir katlanabilir iPhone modeli geliştiriyor. En erken 2020 hatta 2021 yılında karşımıza çıkacağı belirtilen bu model, konsept tasarımıcılara ilham kaynağı oluyor. İşte bu noktada hazırlanan yeni bir konsept, Galaxy Fold’un tasarımını iPhone altyapısıyla birleştiriyor. Ortadan kitap gibi ikiye katlana bir yapıda hazırlanan bu konseptin, iç kısmında ekrana entegre çiftli ön kamera sistemi bizleri karşılıyor. Modelin dışında ise bu yıl kullanılması beklenen kare formunda üçlü kamera sistemi karşımıza çıkıyor. Oldukça ince bir çentikle hayal edilen konseptin, hem dışında hem de içerisinde (Tek parça katlanabilir) olmak üzere iki farklı ekranı bulunuyor. Bu katlanabilir iPhone X Fold konseptinde ekran entegre parmak izi sensörü de benimsenmiş görünüyor. Ancak Apple’ın böyle bir hamleyi kolay kolay atması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone X Fold konsepti ilginç görünüyor

Ancak bizi daha çok 2019 modelleri ilgilendiriyor. Hatırlamak adına 2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların 5,8  inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5  inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR 2019 olduğu söyleniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak telefonlar, Lightning yerine USB-C portuyla gelebilir deniyor.