reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Katlanabilir iPhone Z katlanabilir telefon

Çok ilginç bir katlanabilir “iPhone Z” konsepti [Video]

Apple’ın Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X‘e vereceği cevap çok merak ediliyor. Peki firmanın ilk modeli nasıl olacak? İşte bunun için hazırlanan yeni katlanabilir iPhone konsepti.

Advertisement

Apple’ın ilk katlanabilir iPhone modelini ancak 2021 yılında satışa sunacağı tahmin ediliyor. Bu açıdan firmanın ilk katlanabilir telefon modeli çok uzaktan bulunuyor. Ancak konsept tasarımcılar bu konuda boş durmuyor. Bu sefer karşımızda Caviar iPhone YouTube kanalında yayımlanan yeni bir çalışma bulunuyor. Kanalın iPhone Z olarak isimlendirdiği model, Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X’e hiç benzemiyor. Çünkü bu konseptteki telefon gerçekten “Z” şeklinde bir gövde üzerine kuruluyor. Bu açıdan iki farklı noktadan katlanabilir yapıda olan konsept telefon, bu sayede ilginç kullanım senaryoları getiriyor. Örneğin telefon laptop formunda kullanılabiliyor ya da dikey olarak video izleme için ayarlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone modeli fiyat konusunda rekor kırabilir

Biliyorsunuz firmanın güncel amiral gemileri 1.000 doları geçiyor. Böyle bir katlanabilir iPhone modelinin ise 3.000 doları rahatlıkla geçeceği tahmin ediliyor. Rakiplerden Mate X tam 2.600 dolara, Galaxy Fold ise 1.980 dolara satılıyor. Bu pazara girmek için acele etmeyen Apple, biliyorsunuz son yıllarda belirli teknolojiler tam olarak oturmadan büyük yenilikler yapmıyor. Buna bağlı olarak firmanın katlanabilir camın geliştirilmesini beklediği söyleniyor. Gorilla Glass camların arkasındaki isim Corning, “katlanabilir cam” için aktif olarak çalışmalar yapıyor. Mate X ve Galaxy Fold’un önünde cam değil plastik bir katman yer alıyor. Bu da “premium” yapıyı biraz bozuyor ancak şu an başka alternatif bulunmuyor.