reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Flip katlanabilir telefon

Galaxy Z Flip’ten ilham alan katlanabilir ekranlı iPhone konsepti [Video]

Samsung, katlanabilir telefon Galaxy Z Flip‘i tanıtmasının ardından gözler Apple cephesine çevrildi. Apple katlanabilir ekranlı telefonlarla ilgili sessizliğini korusa da gelecekte bu teknolojiyi iPhone modelinde kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Gelişmeleri yavaştan takip eden Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone modelinde katlanabilir ekrana yer vermesi beklenmiyor. Sızıntılarıyla ün yapmış bir isim olan Ben Geskin, katlanabilir telefon Galaxy Z Flip’ten ilham alan konsept bir çalışmaya imza attı. Geskin’in sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı videoda ortaya çıkan telefon Galaxy Z Flip’te olduğu gibi dikey olarak katlanabiliyor. Yalnız burada ekranın açılması için fiziksel bir müdahaleye ihtiyaç duyulmuyor. Ön taraftaki ekran üzerinden hızlı bir şekilde açılan ana ekran tamamen çerçevesiz bir tasarıma sahip. Tasarımıyla hayranlık uyandıran telefonun konsept bir ürün olduğunun altını çizmekte yarar var. Şu anda Apple cephesinden böyle bir cihazın gelme olasılığı ise çok düşük bir ihtimal.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi merakla bekleniyor

A14 Bionic işlemcisinden güç almasını beklediğimiz telefonun daha güçlü olmasının yanında daha uzun pil ömrüne sahip olacağı ifade ediliyor. Kamerasında da iyileştirme beklediğimiz modelde yeni bir ekran teknolojisinin kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak büyük bir ihtimalle telefonda çentikli tasarımın yer alması bekleniyor. iPhone 12 ailesinin eylül ayında tanıtılacağını da belirtelim.

İlginizi çekebilir

Bu da Samsung’un en yenisi Galaxy Z Flip