reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Z Flip Motorola Razr

Katlanabilir telefonların savaşı; Samsung Galaxy Z Flip ve Motorola Razr karşı karşıya [Video]

Bu yılın dikkat çeken katlanabilir telefonlarından Samsung Galaxy Z Flip ile Motorola Razr karşı karşıya geldi. Her iki telefon da dikey olarak katlanabilen tasarımıyla dikkatleri üstüne topluyor. Samsung’un Galaxy S20 ailesiyle birlikte duyurusunu gerçekleştirdiği Galaxy Z Flip, neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahipken, Motorola Razr’ın alt çerçevesi kalın görünüyor.

Her iki telefon da katlandığında ikinci bir ön ekrana sahip. Razr’da daha büyük bir bildirim ekranı yer alırken, Galaxy Z Flip’te daha ufak bir ekran bulunuyor. Bu ekrandan bildirimler ve pil ömrü gibi konularda hızlı bilgi alınabiliyor. Razr’da daha büyük bir ikinci ekran yer aldığı için telefonun ekranı büyük bir vizör görevi görüyor. Google Asistan‘a ve müzik oynatma/duraklatma gibi işlemlere hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor. Yeni Razr’ın içerisinde 6,2 inç pOLED 21:9 2142×876 piksel tek parça katlanabilir esnek ekran yer alıyor. Galaxy Flip Z’de ise 6,7 inç 2636×1080 piksel Dinamik AMOLED esnek ekran karşımıza çıkıyor. Samsung imzalı telefonun arkasında 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel F1.8 geniş açı olmak üzere çiftli kamera, önünde ise 10 megapiksel F2.4 selfie kamerası mevcut. Motorola Razr’da ise  16 megapiksel çözünürlülükte ve F1.7 diyafram değerine sahip bir ön kamera yer alıyor. Elektronik olarak görüntü sabitleme yapabilen kamera, çift LED flaş ile destekleniyor. Selfie çekimler içinse telefonda 5 megapiksellik kamera kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip ve Motorola Razr karşılaştırması

Samsung imzalı telefon ile Motorola Razr modelini karşı karşıya getiren videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz. Galaxy Z Flip hakkında tüm detaylara buraya, Motorola Razr hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Katlanabilir telefonlar karşı karşıya