reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Huawei, OPPO, Samsung ve Xiaomi GaN
Apple, Huawei, OPPO, Samsung ve Xiaomi GaN

Apple, Huawei, OPPO, Samsung ve Xiaomi’den GaN atılımı!

Apple, Huawei, OPPO, Samsung ve Xiaomi gibi devlerin ortak olarak üzerinde çalıştığı, şarj ile alakalı yeni bir GaN detayı ortaya çıktı.

Günümüzde akıllı telefonların pilleri halen istenilen kullanım süresini sunamıyor. Kişiler yoğun kullanımda bir günü çıkarma konusunda zorlanıyor. Ancak bu sorunu hızlı şarj sistemleri büyük oranda çözüyor. Fakat bu yüksek hızlı şarj sunan adaptörlerin de genel olarak boyutu büyük oluyor. İşte GaN yani yarı iletken malzeme gallium nitride tam da bunu değiştiriyor. Hali hazırda ticari hale gelmiş GaN temelli şarj cihazları bulunuyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor. Yani tam da kullanıcıların istediğini yapıyor. Bu konuda çalıştıkları ortaya çıkan teknoloji devleri Apple, Huawei, OPPO, Samsung ve Xiaomi, çıkışa da hazır deniyor. Söylendiği kadarıyla tüm bu isimlerden bu yıl GaN temelli bir ya da birden fazla şarj cihazı satışa çıkacak ya da ürünlere kombinlenecek. Spesifik olarak Apple’ın USB-C temelli 65W’lık bir model üzerinde çalıştığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu arada Xiaomi’nin hali hazırda bir 65W’lık GaN şarj cihazı çıkardığı da aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Huawei, OPPO, Samsung ve Xiaomi, GaN atılımı ile sevindiriyor

Elbette her zaman taşınabilecek ve yüksek güç sunacak şarj cihazları oldukça güzel görünüyor. Yeni sistemler ile telefonlar çok kısa süreli şarjla ile tam günü dolu dolu geçirmemize imkan tanıyacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Türkiye’de de satılacak yeni katlanabilir telefonu