reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei, şaşırtan inceliğe sahip 66W GaN şarj cihazı tanıttı

Mobil tarafın en büyük isimlerinden Huawei, şaşırtan inceliğe sahip 66W GaN şarj cihazı tanıttı. İşte ürünün öne çıkan detayları;

Günümüzde birçok şarj cihazı oldukça ufak hale gelmiş durumda. Ancak güçlü şarj cihazları halen oldukça kalınlar. İşte Huawei yeni çözümü ile bunu değiştirdi.

Firmanın yeni ürünü GaN Ultra-Thin Charger, isminde de geçtiği üzere GaN temeline sahip. Biliyorsunuz ufak boyutlu ancak yüksek güçlü şarj cihazları GaN sayesinde daha önce de karşımıza çıktı. GaN yani Gallium Nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor.

Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarını hayatımıza sokuyor. Bunu iyi şekilde değerlendiren Huawei, GaN Ultra-Thin Charger ile sadece 10.5 mm kalınlığı ve tam 66W gücü bir araya getiriyor.

Adeta cüzdan içerisinde taşınabilecek bir seçenek olan model, tam olarak 80 mm x 43 mm x 10.5mm boyutlarında ve 62 gramlık bir ağırlığa sahip. USB PD 3.0 destekli hızlı şarj cihazı, yüksek koruma özelliğini taşıyor ve ilk olarak Çin’de 46 dolardan satışa sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei hızlı şarj konusunda halen iddialı

Ancak hızlı şarj konusunda artık pazarı lideri direkt olarak Xiaomi. Firma alanda tam 200W hızlı şarj seviyesine çıkmış durumda. Xiaomi tarafından HyperCharge adı verilen bu bahsettiğimiz hızlı şarj sistemi, 200W güçte tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabiliyor.

120W kablosuz tarafta ise tamamen boş 4.000 mAh pilin sadece 15 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği aktarılıyor. Bu sistemin 2022’de devreye girmesi bekleniyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept