reklamı kapat

POPÜLER

Anker

Anker’dan yeni GaN şarj cihazları; cebinizde dev güç

Mobil tarafın en büyük aksesuar üreticileri arasında yer alan Anker, öncü olduğu GaN şarj cihazı konusunda yeni çözümlerini tanıttı.

Biliyorsunuz ufak boyutlu ancak yüksek güçlü şarj cihazları GaN temelinde mümkün olmaya başladı. GaN yani Gallium Nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor.

Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarını hayatımıza sokuyor.

Bunların en yenisi olan Anker Nano II serisi, firmaya göre GaN 2’den gücünü alıyor ve yukarıda da gördüğünüz üzere 30W, 45W ile 65W güç sunuyor.

Bu cihazlar gerçekten her zaman pantolon cebinde taşınabilecek kadar ufaklar ancak buna karşın çok yüksek güç sunuyorlar. Bu şarj cihazları ufak olmalarına rağmen ısınma sorunu da yaşatmıyor.

Yeni modellerin iç donanımlarında yapılan güncellemeler ile verimin arttığını aktaran Anker, 65W modelin 13 inç MacBook Pro’yu dahi rahatlıkla şarj edebileceğini belirtiliyor.

Elbette en ufak versiyon dahi tüm destekli telefonları hızlı şekilde doldurabiliyor. Fiyatlar ise 30W, 45W ile 65W için sırasıyla 30 dolar, 35 dolar ve 39 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anker, yeni GaN şarj cihazları ile geniş bir kitleye ulaşacak

Bu arada alanda yani GaN şarj cihazı konusunda sadece Anker’ın çalışmadığını belirtelim. Örneğin dev isimlerden Xiaomi’nin de kendi geliştirdiği GaN şarj cihazları bulunuyor.

Bu tarz ürünleri daha çok görmeyi umut ediyoruz. Telefonların pil teknolojisi umut edildiği kadar değişmiyor. GaN ile en azından hızlı şarj konusunda çok daha iyi hale gelmiş durumdayız.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept