reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple

Apple tarafından alınan kablosuz şarj odaklı MacBook ve iPad patenti

Apple, iPhone’lar için kablosuz şarj sunuyor ancak diğer cihazlarına bu konuda ortak şarj desteği getirmiyor. Gelecekte ise bu durum değişebilir.

Advertisement

Apple tarafından alınan yeni patentlerde karşımıza ilk olarak bünyesinde iPhone ile Watch gibi ürünleri şarj edebilen bir MacBook çıkıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi Apple şu an böyle bir imkanı kullanıcılarına sunmuyor. Ancak bu gelecekte değişebilir ve bu kullanıcıları fazlasıyla memnun edebilir. Bu arada teknoloji devi süreci sadece MacBook ile de kısıtlamak istemiyor. Alınan patentlerde iPhone ile Watch‘ı bünyesinde şarj edebilen bir iPad de bizleri karşılıyor. Burada temel olarak ters kablosuz şarj getirecek firma, bunu gerçeğe dönüştürürse gerçekten birçok kullanıcıyı fazlasıyla sevindirebilir. Özellikle pil ömürleri çok iyi olan M1 işlemcili yeni nesil MacBook modelleri bu altyapı için fazlasıyla uygun görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple en son yeni bir şarj cihazı ile gündemdeydi

Apple’ın kısa süre önce bir GaN temelli şarj cihazı geliştirdiği ortaya çıktı. Galyum Nitrit temelli bu şarj cihazının yüksek şarj gücünü daha ufak boyutlarda sunması bekleniyor. Biliyorsunuz başta Anker başta olmak üzere hali hazırda GaN temelli şarj cihazı üreten Xiaomi gibi birçok firma bulunuyor. Bu konuda biraz geç kalan Apple, yine de yüksek güçlü bir cihazı harici olarak satmak için önemli bir adım atacak gibi duruyor. Bu şarj cihazı için Apple’ın işlemcilerini üreten TSMC bile çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Galaxy S serisi için yayımladığı video