reklamı kapat

POPÜLER

ipad pro apple oled

Apple, iPad ve MacBook için OLED ekranı ne zaman getiriyor?

Teknoloji devi Apple, iPhone tarafında uzun zamandır OLED ekran kullanıyor. Peki firma iPad ve MacBook için OLED ekranı ne zaman getiriyor?

DigiTimes’ın son haberine göre Apple, iPad ve Mac tarafında OLED ekran kullanımına 2022 itibarıyla başlayacak. Söylendiği kadarıyla 2022’nin başında OLED ekranlı 10,9 inç iPad modeli (Yeni Air olabilir) gelecek. 2022 içerisinde daha sonra 12,9 inç OLED ekranlı iPad Pro ile 16 inç OLED ekranlı MacBook Pro modelleri satışa sunulacak. Apple bu yıl ise LCD ekranlar yanında mini LED ekranları kullanacak. OLED’e iPad ve MacBook tarafında geçmesi gerçekten çok uzun süren teknoloji devi, burada yüksek ihtimalle teknolojinin oturmasını değil üretim maliyetlerin ciddi oranda düşmesini bekledi. Çünkü OLED teknolojisini artık kalite / performans konusunda sınırları zorluyor. OLED ekranlı diğer Apple ürünlerinin ne olacağını ise zaman gösterecek.

Apple iPhone 12 için MagSafe temelli bir powerbank geliştiriyor

iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşan yeni iPhone ailesi, biliyorsunuz arkasında MagSafe aksesuarları için mıknatıslar taşıyor. Geçtiğimiz günlerde bu mıknatıslar ile çalışan yeni bir aksesuar daha yolda haberi gündem olmuştu. Onun da Mark Gurman tarafından bir powerbank olduğu aktarılmıştı. Bu konuda ilk örnek üçüncü parti isimlerden Anker’dan geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın kendi çözümü ise önemli bir özelliğe sahip olacak. Apple’a yönelik sağlam kaynak Jon Prosser’a göre hazırlanan aksesuar için şimdilik iki farklı versiyon masada bulunuyor. Bir sürümün Anker’ın çözümü gibi olduğu, “premium” olarak geçen diğerinin ise “ters kablosuz şarj” sunacağı aktarılıyor. Yani ürün telefonları şarj ederken aynı zamanda üzerine konulacak AirPods’ları da doldurabilecek gibi görünüyor. Bu da iPhone 12 sahipleri için kağıt üzerinde çok güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Türkiye’de satılan en son tableti