reklamı kapat

POPÜLER

Porsche imzalı elektrikli bisiklet

Porsche imzalı iki göz alıcı elektrikli bisiklet modeli ile tanışın

Detaylarına aşağıda verdiğimiz Porsche Taycan Cross Turismo ile beraber firmadan göz alıcı iki elektrikli bisiklet modeli de geldi.

Elektrikli otomobil pazarında Taycan ile büyük ses getiren Porsche, elektrikli bisiklet tarafını da unutmadı. Firmanın bisiklet pazarına dahil ettiği iki seçeneği de ilk olarak gerçekten çok modern görünüyor. eBike Sport ve eBike Cross isimlerine sahip bisikletler ortak olarak tam süspansiyon sistemlerine sahipler ve karbon fiber gövdeler üzerine kuruluyorlar. Yukarıdaki galeride de görebileceğiniz gibi Taycan Cross Turismo‘nun arkasında taşınabilen bisikletler, teknik olarak Porsche’nin geliştirdiği bir aktarım / motor altyapısı kullanmıyor. Elektrikli bisikletlerin kalbinde 2,6 kg ağırlığı bulunan Shimano EP8 elektrik motoru yer alıyor ve bu motor tam 85 Nm tork getiriyor. eBike Sport modelini normal yola, eBike Cross modelini ise araziye özelleştiren dev üretici, bisikletlerde yine Shimano imzalı vites sistemleri kullanıyor. Yerleşik olarak Porsche logosu ve LED aydınlatma taşıyan bisikletler, elbette disk frenler üzerine kuruluyor. Maksimum hızları yasal sınırlar çerçevesinde 25 km/s olan bisikletler, yetkili satıcılarda üç farklı gövde boyutuyla alınabilecek bilgisi de veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche imzalı elektrikli bisiklet modelleri çok ses getirdi

Bisikletler çok da sürpriz olmayacağı üzere ucuz değiller. Kişilerin yurt dışında eBike Sport için tam 10.700 dolar, eBike Cross içinse 8.549 dolar verilmesi gerekiyor. İki bisiklet de firmanın otomobilleri gibi kısıtlı kitleye hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın ilk yarış drone’u ile tanışın