reklamı kapat

POPÜLER

Twitter mesajlarına Instagram ve Facebook benzeri özellik sosyal medya

Twitter’ın alışveriş konusunda yaptığı yeni test ortaya çıktı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, son dönemde önemli yenilikler ile gündeme geliyor. İşte son ortaya çıkan;

Twitter, bünyesindeki deneyimi Facebook tarafı gibi yapmak adına çalışmalara devam ediyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla firma yeni bir alışveriş altyapısını da test ediyor. Bu Mat Navarra tarafından bulunan yeni altyapıda platform içerisinde paylaşılan bir ürün bağlantısında artık daha fazla bilgi gösteriliyor. Firma artık ürünlerin satış fiyatını da bağlantıdan çekerek bünyesinde gösteriyor ve kişilerin karşısına büyük bir “shop” butonu çıkarıyor. Bu aşağıda görebileceğiniz yeni altyapı ile alışveriş konusunda daha etkili bir deneyim sunacak olan firma, şimdilik bu konuda testlere devam ediyor. Yani ileride süreç hakkında farklı değişikliklerin olabileceği düşünülüyor.

Twitter eğer  önemli bir adım atmazsa yakında Türkiye’de büyük bir ceza alacak

Biliyorsunuz günlük erişimi bir milyondan fazla olan sosyal ağ sağlayıcıları Türkiye’de temsilci bulundurmak zorunda. Bunu yapmayan sosyal medya kanallarına şimdiye kadar büyük maddi cezalar uygulandı. Türkiye’de temsilcilik açmayı kabul etmeyen şirketlere toplam 40 milyon TL (Her şirkete ayrı olarak) ceza kesildi. En son ise reklam yasağı uygulanmaya başlandı. Bu durumda Türkiye’de vergi mükellefi olan şirket ve kişilerin, söz konusu sitelere / platformlara reklam vermesi yasaklandı. Bu konuda ilk yasak kısa süre önce Twitter tarafına da uygulandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son dönemde Türkiye’deki siyasetçiler için büyük ses getiren adımlar atan Twitter, halen Türkiye’ye bir temsilci atamadı. Peki bundan sonra ne olacak? Reklam yasağı sonrasında da temsilci atamayan firmaların bant genişliği azaltılacak. Bu bağlamda Twitter‘a ilk olarak nisan ayında yüzde 50’lik bant genişliği daraltması yapılacak. Buna rağmen halen temsilci adımı gelmezse mayıs ayında yüzde 90’lik bant genişliği daraltması devreye alınacak. Bu noktada Twitter ciddi anlamda Türkiye özelinde kullanılmaz hale gelecek. İşin bu noktaya gelip gelmeyeceğini ise zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem