reklamı kapat

POPÜLER

Renault Megane eVision

Renault Megane eVision; yeni dönemin elektriklisi ilk kez kadrajda

Bu yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan Renault Megane eVision, devam eden test sürecinde ilk kez kameralara yakalandı.

Piyasanın içerisinde var olduğu dönüşüme cevap vermek adına kolları sıvayan Renault, 2021 ile birlikte duyurduğu planında yoğun bir elektrik hareketliliği içerisine gireceğini özellikle belirtti. Bu plan kapsamında klasik otomobil modellerini de hayata döndürmeye hazırlanan Fransız üreticinin modern yüzünün ilk temsilcisi ise Megane eVision olacak. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında konsept olarak tanıtılan model, grubun elektrikli otomobillere özel geliştirdiği CMF-EV platformunun kullanıldığı ilk isim olacak. Özellikle tasarımıyla pek çok kişi gibi bizleri de heyecanlandıran Renault Megane eVision, devam eden test süreci kapsamın ilk kez kameralara yakalandı.


Renault Megane eVision projesinde ana hatlara sadık kalınacak

Aracın tanıtımıyla birlikte yakaladığı ivmeyi korumak için önemli açıklamalarda bulunan Luca de Meo, ortaya çıkan karakterdeki heyecan verici detayların son kullanıcıya sunulacak versiyonda büyük oranda korunacağını özellikle belirtti. Karşımıza çıkan yoğun kamuflajlı prototipi de bu detaylar ışığında zihnimizde şekillendirebiliyoruz. Tanıtımı bu yıl gerçekleştirilecek olan Megane eVision’ın satış süreci 2022’de kademeli olarak başlayacak.


Seri üretimde ne kadar farklılık göstereceği bilinmese de, Megane eVision konsept olarak 217 beygir güç ve 300 Nm tork değerleriyle karşımıza çıkarılmıştı. Tek elektrik motoru ve önden çekişli altyapı dinamiklerini barındıran modelin 0’dan 100’e hızlanmasıysa 8 saniyeden kısa sürüyor. 130 kW’a kadar hızlı şarj destekli batarya kısmında ise 60 kWh kapasiteli nispeten kompakt bir üniteden faydalanılmış. Araçtan gelen yeni bilgiler ise çift elektrik motoruyla desteklenen daha üst seviye bir paketin de hazırlanıldığına işaret ediyor. Gövde tipi olarak da farklı opsiyonlar karşımıza çıkarılabilir.


Aracın ebatlarına baktığımızda ise 4.210 milimetre uzunluğa, 1.800 milimetre genişliğe, 1.505 milimetre yüksekliğe ve 2.700 milimetre aks mesafesine sahip olduğunu biliyoruz. Markanın pazar payı yüksek olan C segmentinde değerlendireceği model, kendinden sonra oluşacak ürün gamı için de referans niteliği taşıyor. Üretimi Fransa’da gerçekleştirilece olan Megane eVision, önümüzdeki günlerde daha net parçalarıyla karşımızda olacak.

İlgili video

Nissan Ariya’nın tanıtım videosu