reklamı kapat

POPÜLER

Renault Kangoo Z.E.

Radikal değişim hazırlığı; Renault Kangoo Z.E. Concept ile tanışın [Video]

Markasının ticari gelecek yüzünü temsil eden Renault Kangoo Z.E. Concept, sınıfın diğer üyeleriyle birlikte değişen havasına dahil olacak.

Elektrikli otomobil gelişimini ağırlıklı olarak ticari sınıftan yürüten Renault, Twizy’den başlayıp Master’a kadar çeşitlilik sunuyor. Günümüz şartlarında 270 kilometrelik menzil dolaylarında hizmet veren Z.E. ailesinin geleceğinin temelleri ise şimdiden atılmaya başlandı. Düzenlenen etkinlikle birlikte 2020 vizyonunu örtülerinden kurtaran Fransız üretici Kangoo Z.E. Concept ile tasarımı da başka bir noktaya taşıyacak gibi görünüyor. Felsefesini “radikal değişim” üzerine oturtan marka tasarımcıları, binek modellerin karakterini Kangoo’ya taşıyacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımda öne çıkanlar

Renault’nun otomobille ilgili şu aşamada teknik bir detay vermekten kaçınıyor olması, tasarıma odaklanma konusunda önemli bir hamle. Peugeot Rifter başta olmak üzere bu sınıf içerisinde çok daha net hissedilmeye başlanan sportifleşme hareketinin Kangoo’ya da yansıyacağını görebiliyoruz. Güncel jenerasyon Megane ve Talisman‘da olduğu gibi ön bölümde C formlu LED tasarımının hakim olduğu modelde, marka logosunun da bu çerçeveye alındığını görebiliyoruz. Arka bölümde daha minimal bir yapıyla tamamlanan bu hatların, ana gövde renginin de getirdiği farklılıla güzel bir kombinasyon sunduğuna vurgu yapılabilir. Renault’nun şu aşamada konsept olarak karşımıza çıkarttığı Kangoo Z.E.’nin seri üretim versiyonuna ne şekilde evrileceği de başarıdaki temel sebep olacak. Nitekim Mercedes X-Class’ın konseptten üretime taşındığı süreçte dikkat çeken önemli tasarım parçalarını bıraktığını anımsadığımızda, bunun önemini biraz daha anlayabiliyoruz. Üretim süreci Fransa’da gerçekleştirilecek olan elektrikli Kangoo, merak seviyemizi şimdiden artırmayı başardı.