reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro fare desteği

Bilgisayara yaklaşıyor; iPad Pro için sevindirici yeni destek müjdesi

Apple’ın oldukça gelişmiş hale gelen iPad Pro modelleri için kullanıcıları memnun edecek bir destek geliyor gibi görünüyor.

Özellikle değişen tasarımıyla oldukça beğenilen yeni Apple iPad Pro modelleri, birçok dizüstünde daha güçlü modeller. Ancak bu modelleri bir dizüstü bilgisayar gibi kullanmak iOS işletim sisteminin sınırlarına takılıyor. Biliyorsunuz modellere harici klavye bağlanıyor ancak USB-C portuna rağmen bir fare desteği verilmiyor. İşte tam da bunun gelecekte değişeceği söyleniyor. Söylendiği kadarıyla büyük ihtimalle iOS 13 ile iPad Pro’lara fare desteği geliyor. USB-C portundan ya da söylenmiyor olmasına rağmen kablosuz olarak takılabileceği tahmin edilen farelerin, “erişilebilirlik” kategorisi altında çalışacağı belirtiliyor. Bu özellikler genelde engelli kişiler için geliştiriliyor ancak fare desteği herkese hitap ediyor. Bu destek ile iOS işletim sistemi macOS tarafına hiç olmadığı kadar yakınlaşacak gibi duruyor. Biliyorsunuz fare desteğini çok uzun zamandır bekleyen ve firmadan talep edenler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro sahiplerini sevindirecek gibi duran iOS 13 ile başka neler geliyor?

Burada ilk olarak koyu arayüz modu geliyor. OLED ekranlı telefonlar için gelen bu mod, arayüzü genel olarak siyah hale getiriyor. Buna ek olarak iOS 13 ile iPad tarafında uygulamalar için pencere desteği geliyor. Böylelikle kişiler bir uygulama içerisinde birden fazla ekran açarak daha verimli çalışabilecek deniyor. Ayrıca cihazı sallama için çalışan “geri alma” özelliği için de bir “kaydırma hareketi” yolda bulunuyor. Buna bağlı olarak birçok iyileştirme ve yeni özellik üzerinde de çalışan firma, sonunda birçok kullanıcıyı memnun edecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni oyun konsolu Microsoft Xbox One S All Digital