reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPad Pro Magic Mouse Apple konsepti

iPad Pro modellerine Magic Mouse desteği getiren konsept

iPad Pro modellerine iOS 13 ile beraber Magic Mouse desteği geleceği dedikoduları sonrası yeni bir konsept çalışma bize bunun nasıl olabileceğini gösteriyor.

Advertisement

iOS 13 ile beraber iPad Pro modellerinin bilgisayar seviyesine biraz daha yaklaşacağı iddiaları geçtiğimiz günlerde basındaki yerini aldı. Zira iOS 13’ün yeni nesil iPad Pro’lara Magic Mouse desteği getirmesi bekleniyor. Bu da iPad modellerine yepyeni bir kontrol imkanı tanıyor. Tasarımcı Guilherme Martins Schasiepen de bu desteği görselleştiriyor. Hazırladığı konsept tasarımlarda Magic Mouse ve iPad Pro ikilisinin nasıl kullanılabileceğine dair açıklamalar yapan Schasiepen, kullanıcıların hayatının nasıl kolaylaşacağını da görselleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MacBook’a yaklaşıyor

Hayli şık görünen konsept, iPad Pro’yu MacBook’a hiç olmadığı kadar yaklaştırıyor. Her ne kadar Adobe tablet için Photoshop’un son halini henüz yayınlamasa da Schasiepen, Magic Mouse desteğinin yaratabileceği farka odaklanıyor. Aynı zamanda dosyaları birleştirme, Karanlık Tema, tam ekran ya da ekran üstü görünüm gibi detaylara da tasarımında yer veriyor. Schasiepen’in Behance sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

iOS 13’ün tabletlere pek çok yenilik getireceği ise halihazırda biliniyor. Ancak fare desteği onlardan biri olacak mı şimdilik kesin değil. Apple’ın iPad serisini göz önüne aldığımızda “Pro” modellerle bilgisayara en yakın deneyimi yaşatmak istediği ise biliniyor. Cihazların şimdilik en büyük eksiği elbette uygulamaların sunduğu deneyimin farklılaşması oluyor. Ancak Pro’ların günlük hayatta pek çok farklı iş dalında dizüstü modeller yerine kullanılabileceğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. iOS 13’ün getireceği yenilikler ise önümüzdeki aylarda netleşecek.

İlgili video

Cihaz için hazırlanmış tanıtım