reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro

Apple’dan iPad kullanıcılarına iPadOS 13.4 müjdesi

Teknoloji devi Apple, yeni iPad Pro modelleri ve MacBook Air ile birlikte önemli bir yazılımsal duyuru da yaptı. Bunun arkasında iPadOS 13.4 var.

Apple’ın yeni iPad Pro’lar ile beraber duyurduğu Türkiye’de mayıs ayında çıkacak Magic Keyboard aksesuarı, yukarıda görebileceğiniz üzere bünyesinde bir touchpad bölümü taşıyor. İşte bu sayede artık iPad dünyasında gerçek fare dönemi başlıyor. Yapılan açıklamaya göre iPadOS 13.4 işletim sistemi ile derin fare desteği geliyor. 24 Mart tarihinde çıkacağı aktarılan güncelleme, sadece yeni Pro’lara da özel değil. iPadOS 13.4‘ü alan her iPad’de artık çok daha rahat bir fare kullanım altyapısı olacak deniyor. Burada firma kendi fareleri yanında diğer Bluetooth farelerin de kullanılacağını aktarıyor. USB-C üstünden bağlanan farelerin de kullanılabileceği yeni sürüm, gerçekten oldukça güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPadOS 13.4 ile iPad modelleri dizüstüne bir adım daha yaklaşıyor

iPad’ler için hali hazırda fare desteği sunuluyor ancak biliyorsunuz bu çok da memnun etmiyordu. İşte bunu değiştirecek yeni destek, dediğimiz gibi Pro iPad’lere yönelik bakışı değiştirecek gibi görünüyor. Çünkü tam fare desteği sayesinde artık birçok kişinin dizüstü yerine böyle bir tableti satın alacağı düşünülüyor. Çünkü iPad’lerin taşıma kolaylığı, geniş uygulama desteği, yüksek pil ömrü ve artık ulaşılan inanılmaz bir performansı bulunuyor.

İlgili Video