reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 and iPadOS 13 Users Apple

Apple’ın resmen açıkladığı iOS 13 ve iPadOS 13 sorunu

Teknoloji devi Apple tarafından resmen açıklanan bir iOS 13 ve iPadOS 13 sorunu ortaya çıktı. Peki bu sorun tam olarak ne?

Advertisement

Apple’ın MacRumors tarafından öğrenilen bu iOS 13 ve iPadOS 13 sorunu direkt olarak “Kişisel Erişim Noktası” özelliğiyle alakalı. Söylendiği kadarıyla kişilerin internetlerini paylaşabildikleri bu sistemde bir bağlantı sorunu yaşanıyor. Apple’ın yetkili servislerine bildirdiği problem, Kişisel Erişim Noktası bağlantılarına “bağlanılamaması” veya “sürekli kopma” yaşanması şeklinde kendisini gösteriyor. Bu sorunun iOS 13.1.2 sürümüne kadar gittiği aktarılırken, sorunun çok yakında gelecek 13.4 sürümü ile çözülüp çözülmeyeceği de bilinmiyor. Apple problemin çözümü için şimdilik Kişisel Erişim Noktası’nın anlık olarak kapatılıp tekrar açılmasını öneriyor. Bu arada altyapıda bazı veri ve hız sorunlarının da göründüğü aktarılıyor. Sorunun herkes de görünmediği de belirtilenler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 merakla bekleniyor

Yeni güncellemeyi özellikle iPad kullanıcıları bekliyor. Çünkü yeni sürümle artık iPad dünyasında gerçek fare dönemi başlıyor. Yapılan açıklamaya göre iPadOS 13.4 işletim sistemi ile derin fare desteği geliyor. 24 Mart tarihinde çıkacağı aktarılan fare desteği, sadece yeni Pro’lara da özel değil olmasıyla sevindiriyor. iPadOS 13.4‘ü alan her iPad’de artık çok daha rahat bir fare kullanım altyapısı olacak deniyor. Burada firma kendi fareleri yanında diğer Bluetooth farelerin de kullanılacağını aktarıyor. USB-C üstünden bağlanan farelerin de kullanılabileceği yeni sürüm, gerçekten oldukça güzel görünüyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın en yeni iPad Pro modelleri