reklamı kapat

POPÜLER

iPadOS 14

iPadOS 14 ile oyunlar özelinde getirilen sürpriz destek

Teknoloji devi Apple, iOS 14 ile iPadOS 14 sürümünü de resmi olarak tanıttı. İşte bu sürümden yeni özellikler bulunmaya devam ediliyor.

Tüm detaylarına burada ulaşabileceğiniz tabletlere özel işletim sistemi iPadOS 14, ortaya çıktığı kadarıyla oyunlar için klavye, fare ve touchpad desteği getiriyor. Yani geliştiriciler isterlerse iPad için geliştirdikleri oyunlarının dokunmatik ekranlar üzerinden kontrol edilmesi yanında klavye / fare ikilisiyle oynanmasına da izin verebilecek. Biliyorsunuz aynı zamanda Xbox kontrolcülerine de destek veren iPadOS, klavye ve fare desteğiyle adeta bir oyun dizüstü halini alıyor ve buna birçok kişinin sevineceği düşünülüyor. iPad’ler üzerinde birçok çok kaliteli strateji oyunu yer alıyor ve oyunlar için klavye / fare desteği özellikle bu oyunların tutkunlarını memnun edecek izlenimi oluşturuyor. Ancak bu süreç geliştiricinin isteğine kalmış durumda. Yani istemeyenler oyunlarında klavye ve fare desteğini kapalı tutabilecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPadOS 14 hangi cihazlara yüklenebiliyor?

Yeni sürüm iPad Air 2 ve daha yeni modelleri, tüm iPad Pro modelleri, iPad 5. nesil ve daha yeni modelleri, iPad mini 4 ve daha yeni modelleri için ücretsiz olarak indirilebilecek. İşletim sisteminin çıkışı eylül ayında olacak. Bu arada ilk beta sürümü geliştiricilerin denemesi için açılmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın