reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPadOS fare

iPad’leri dizüstüne bir adım daha yaklaştıran önemli iPadOS desteği

Teknoloji devi Apple’ın iPad’lere özel yeni işletim sistemi iPadOS, sonunda uzun süredir beklenen önemli bir desteği bünyesinde barındırıyor.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara aşağıda ulaşabileceğiniz iPadOS, hemen kullanıma çıkmıyor. Destekli tablet modellerine önümüzdeki sonbaharda gelecek olan sürüm, geliştiri Steve Troughton-Smith’ın gösterdiği kadarıyla mouse yani fare desteğini veriyor. AssistiveTouch özelliği olarak görev yapan fare desteği, söylendiği kadarıyla USB farelerin hemen hepsiyle sorunsuz olarak çalışıyor. Başlıkta da dediğimiz gibi iPad’leri dizüstüne bir adım daha yaklaştıran bu önemli destek, birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Bluetooth teknolojisi olmasına rağmen Bluetooth fareleri destekleyip desteklemediği henüz bilinmeyen iPadOS’un, şimdilik alıştığımız bir fare simgesi de bulunmuyor. Aşağıdaki video içerisinde görebileceğiniz üzere yuvarlak bir simge kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPadOS ile yeni bir dönem başlatıyor

Peki bu yeni sürüm iOS 13’ten tamamen farklı bir altyapıya mı sahip? Bunun cevabı hayır. iOS 13’ün üzerine iPad’e yönelik özelleştirmeler ile kurulan yeni sürüm, bu açıdan devasa yenilikler getirmiyor. Ancak iPhone ile iPad tarafının bu şekilde ayrılması, özellikle önümüzdeki yıl ciddi fark yaratabilir deniyor. Apple şu an ilk adımı atıyor. Seneye ise tabletlerin iyice dizüstü benzeri bir hal alacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme: Yeni yapılan gösterimlere göre yeni sürüm kablosuz fareleri de destekliyor. Burada tüm Bluetooth farelere destek verildiği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni Mac Pro ve monitör modeli