reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPadOS Apple

Yeni iPadOS işletim sistemini alacak iPad modelleri

Apple, WWDC 2019 kapsamında iPad’lere özel yeni işletim sistemi iPadOS’u tanıttı. Peki sürpriz yazılım iPadOS hangi iPad modellerine gelecek? İşte cevabı;

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz iPadOS, iOS 13 ile beraber resmi olarak karşımızda bulunuyor. Eski cihazlarını yeni işletim sistemleriyle güncellemeyi seven Apple, yine geniş bir destek listesiyle karşımızda bulunuyor. Firmanın resmi açıklamasına iPadOS’a iPad Air 3, 2018 iPad Pro, 2017 iPad Pro, 6. jenerasyon iPad, 5. jenerasyon iPad, iPad Air 2, iPad mini 5 ve iPad mini 4 modelleri resmi olarak geçiş yapıyor. Önümüzdeki sonbahar aylarında ücretsiz olarak dağıtıma çıkacak işletim sistemi, yazılımsal olarak çok limitli kaldığı görülen iPad’leri daha yetenekli hale getiriyor. Yeni sürüm arayüze iOS 13 gibi koyu renk dokunuşu da yapıyor. Bu sayede düşük ışıkta, özellikle de yatakta tablet kullanmak çok daha kolay hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPadOS ile büyük bir sürpriz yaptı

iPad modellerine yeni kontrol imkanları yanında USB fare desteği dahi getiren yeni sürüm, yine de devrimsel bir altyapı taşımıyor. Ancak şimdi yapılan bu önemli dönüşümün, özellikle seneye büyük yenilikler olarak geriye döneceği tahmin ediliyor. iPad’i dizüstü bilgisayarların yerine koyan Apple, bu konuda büyük adımlar atmak zorunda görünüyor. iPad uygulamalarını Mac tarafına geçirecek bir altyapı kuran teknoloji devi, tablet pazarını canlı tutulmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPad Pro reklamlarında