reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 Apple

iOS 13 işletim sistemini alacak iPhone modelleri

Apple, WWDC 2019 kapsamında yeni mobil işletim sistemi iOS 13’ü tanıttı. Peki iOS 13 hangi iPhone modellerine gelecek? İşte bu merak edilen sorunun cevabı;

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz iOS 13, sevindirici şekilde yine geniş bir kapsama alanıyla karşımızda bulunuyor. Yeni sürümleri eski cihazlara getirme konusunda çok başarılı olan Apple, iOS 13’le de bunu değiştirmiyor. Firmanın resmi açıklamasına göre iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiyor. iPhone 5s ve iPhone 6 modelleri iOS 13 için desteği kesilen en dikkat çekici cihazlar konumunda yer alıyor. iPhone 6 ve iPhone 5s kullanıcılarının artık telefonlarını yenilemesi gerekiyor. iOS 12’ye kadar iyi desteklenen cihazlar, artık sınıf dışında kalıyor. Buna karşın bu iPhone’lardan şu an milyonlarcası aktif olarak kullanılıyor ve bazı yerlerden bu modellerin satışına devam ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iOS 13 ile güzel yenilikler getiriyor

Burada özellikle koyu arayüz modu ve performans tarafında yapılan iyileştirmeler dikkat çekiyor. Eklenen birçok özellik ile çok daha iyi hale getirilen işletim sistemi, notlardan fotoğraflara kadar birçok konuda çok daha yenilikçi hale geliyor. iPad için iPadOS duyuran firma, önemli bir dönüşüm yapıyor. iPadOS’u destekleyen cihazlar ise iPad Air 3, 2018 iPad Pro, 2017 iPad Pro, 6. jenerasyon iPad, 5. jenerasyon iPad, iPad Air 2, iPad mini 5 ve iPad mini 4 olarak açıklanıyor.

WWDC 2019'DA TANITILAN TÜM YENİLİKLER

İlginizi Çekebilir

iPhone için hazırlanan gizlilik reklamı