reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30 serisinin tanıtım tarihi ve kilit detayları ortaya çıktı

Amerika ambargosu ile karşı karşıya kalan Huawei, gelecek akıllı telefonlarını rafa kaldırmıyor. Burada en çok merak edilen Mate 30 ailesinden çok önemli bilgiler var.

Huawei, Amerika başkanı Trump’ın kara listesine girince Amerika merkezli şirketler ile iş yapamaz hale geldi. Google tarafından Android lisansı iptal edilen firma, gelecek telefonlarında Android kullanmaya devam edebilecek ancak bu telefonlar Play Store gibi servislere erişim sağlayamayacak. İşte bu yüzden dev isim kendi işletim sistemini geliştiriyor. Çin için HongMeng OS, global pazarda ise Ark OS olarak isimlendirilecek gibi görünen bu işletim sistemi, ilk olarak Huawei Mate 30 serisinde kullanılacak gibi duruyor. Sağlam bir kaynağa göre merak edilen aile 22 Eylül ya da biraz daha erken bir tarihte resmi olarak lanse ediliyor. Bu ailenin gücünü ise Kirin 985 işlemciden alacağı belirtiliyor. Biliyorsunuz ARM ile ilişikleri bozulan ve Kirin 985’i üretemeyeceği dedikoduları yapılan teknoloji devi, bu konuda sorunsuz bir çıkış yapacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 serisinden başka bilgimiz yok

Ancak telefonların kesinlikle bir “periskop” temelli kamera üzerine kurulması bekleniyor. Yine “lite, normal ve pro” olmak üzere üç farklı versiyon halinde görücüye çıkacağı tahmin edilen telefonlar, şimdiden büyük merak uyandırıyor. Firmanın geleceği için büyük önem arz eden modellerin, HongMeng OS / Ark OS üzerinden tüm Android uygulamalarını çalıştırabileceği gelen bilgiler arasından öne çıkıyor. Bunun nasıl sağlanacağı halen büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Hayatımızda kalmaya devam eden Google Glass