reklamı kapat

POPÜLER

Apple tvOS 13 ve watchOS 6

watchOS 6

Apple tvOS 13 ve watchOS 6

watchOS 6

Apple tvOS 13 ve watchOS 6

tvOS 13

Apple tvOS 13 ve watchOS 6

tvOS 13

Apple tvOS 13 ve watchOS 6

tvOS 13

Tanıtılan güzel özellikleriyle yeni Apple tvOS 13 ve watchOS 6

Apple, WWDC 2019 kapsamında yeni tvOS 13 ve watchOS 6 sürümlerini tanıttı. İşte televizyon ve akıllı saat tarafına gelen yenilikler.

Burada ilk olarak tvOS’tan başlayalım. Apple TV cihazlarda yer alan işletim sistemi tvOS 13, ilk olarak yenilenmiş arayüzüyle çok daha kullanışlı hale geliyor. Yeni sürümün en büyük özelliği çoklu kullanıcı desteği gibi görünüyor. Bu sayede herkes kendi izleme deneyimini kendisi özelleştirebiliyor. Aynı şekilde işletim sistemi de kişiye özel öneriler sunabiliyor. Buna ek olarak su altında çekilmiş özel 4K HDR ekran koruyuculara kavuşan işletim sistemi, bunun haricinde yeni oyun kontrolcü desteği getiriyor. Burada Xbox One S ve PlayStation 4 kontrolcülerine destek veriliyor. Özellikle yakın zamanda çıkacak abonelik tabanlı oyun servisi Arcade için güzel görünen bu imkan, kişilerin Apple TV cihazları üzerinden kontrolcü ile oyun oynama keyfini artırıyor.

“Apple TV 4K deneyimine güç veren tvOS 13, ev eğlencesinde standartları belirlemeye devam ediyor.” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, sözlerini şöyle sürdürdü: “En sevdiğiniz TV programlarının, filmlerin, fotoğrafların ve müziklerin tadını çıkarmak için daha kişisel özellikler, kapsamı genişletilen oyun desteği ve etkileyici yeni ekran koruyucular ile tvOS 13, evdeki herkes için eksiksiz bir eğlence deneyimi sunuyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tvOS 13 ve watchOS 6 devrimsel yenilikler getirmiyor

WatchOS tarafında gelen yeniliklerin başında hazırlanan yeni saat arayüzleri bulunuyor. Burada Apple kişilere farklı bilgiler veren farklı tasarımlarda yeni ücretsiz saat arayüzleri sunuyor. Artık kendi App Store’una sahip olan ve direkt olarak buradan uygulama indirilmesine izin veren işletim sistemi, sağlık ve yaptığınız egzersizler hakkında çok daha detaylı bilgiler sunuyor. iPhone’dan bağımsız yeni uygulamalar getiren WatchOS 6 işletim sistemi, ortam gürültüsünü ölçebiliyor ve kadınlara özel sağlık takip sistemlerini de sunuyor. Artık yazılım güncelleme işi de saat içinde halledilebiliyor.

“Kullanıcılara, önem verdikleri kişiler ve bilgilerle bağlantıda kalmaları için yardımcı olmaktan daha iyi ve daha aktif bir gün yaşamaları için ilham vermeye kadar pek çok konuda destek veren Apple Watch, müşterilerimizin günlük yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası haline geldi,” diyen Apple’ın COO’su Jeff Williams sözlerini şöyle sürdürdü: “watchOS 6, daha güçlü ve kişisel araçlarla kullanıcıların sağlık ve fitness durumlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı oluyor.”

Yeni yazılım özellikleri, iOS 13 veya daha yeni bir sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yeni bir iPhone modeli ile eşleştirilmiş Apple Watch Series 1 veya daha yeni Apple Watch modelleri için bu sonbaharda ücretsiz güncelleme olarak sunulacak. tvOS 13 ise bu sonbahardan itibaren Apple TV 4K ve Apple TV HD için ücretsiz yazılım güncellemesi olarak sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Apple Watch Series 4