reklamı kapat

POPÜLER

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4

iOS 15.4 ve fazlası yeni sürümler önümüzdeki hafta geliyor

Teknoloji devi Apple, iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 sürümleri için beta testlerinde sona geldi. Peki merak edilen sürümler ne zaman gelecek?

iOS 15.4, watchOS 8.5, tvOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3 sürümleri, bugün yapılan açıklamaya göre önümüzdeki hafta herkes için ücretsiz olarak kullanıma sunulacak. Henüz kesin değil ancak büyük ihtimalle haftanın ilk iki gününde resmi çıkış yapılabilir. Peki özellikle çok merak edilen iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile tam olarak neler geliyor? iOS 15.4 ile ilk olarak detaylarına ayrı şekilde burada yer verdiğimiz maske ile Face ID kullanma desteği geliyor. Uzun zamandır beklenen Universal Control özelliği de iPadOS 15.4 ile macOS Monterey 12.3 beta sürümlerine eklenmiş durumda. Bu özelliği Apple kendisi şöyle açıklıyor: “Universal Control özelliği, kullanıcıların tek bir mouse ve klavyeyle çalışarak Mac ve iPad arasında geçiş yapmalarına imkân veriyor ve kurulum gerektirmeyen, kusursuz bir deneyim sunuyor. Hatta kullanıcılar aygıtlar arasında içerik kopyalayıp yapıştırabiliyorlar. Bu özellik iPad’de Apple Pencil ile yaptığınız çizimleri Mac’teki Keynote slaytına koymak için harika bir yöntem sağlıyor.”

Yeni iOS ve iPadOS sürümlerine yeni emojiler ekleyen Apple, iOS tarafında geliştiricilerin 14 Pro ve 14 Pro Max’teki 120 Hz ekrandan tam olarak yararlanmasına imkân tanıyor, yeni Apple Card Widget’ını sunuyor ve iCloud Anahtar Zinciri altyapısına parola / hesap merkezli not ekleme desteği getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bugün iOS 15.4, watchOS 8.5, tvOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3 için RC sürümleri indirmeye sunmuş durumda. Yani artık gerçekten son aşamaya gelinmiş durumda.

iOS 15.4 ve fazlası yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER