reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Freestyle projektör

CES 2022’nin en ilginç projektör çözümü: Samsung Freestyle

 - Güncelleme: 23 Şubat 2022 10:06

Samsung, CES 2022 kapsamında sadece yeni televizyon ve monitör modellerini tanıtmadı. Samsung Freestyle projektör de geldi.

Yukarıda da dediğimiz gibi Samsung, CES 2022 kapsamında ilk duyuruları yeni televizyon ve monitör modelleriyle yaptı. Bunlar arasına sabah saatlerinde Samsung Freestyle projektör modeli de eklendi. İlk bakışta bir ışık gibi görünen ürün, hareketli bacak sistemiyle şirkete göre “eğlenceyi her yere götürmenizi” sağlıyor. Samsung’un televizyonları ile aynı yazılım temelini paylaşan ürün, sadece 830 gram ağırlığında ve 100 inç boyutunda görüntü oluşturabiliyor.

Yerleşik olarak 360 derece ses verebilen 1080P projektör için Samsung şunu aktarıyor: “Geleneksel ve hantal projeksiyon cihazlarının aksine, The Freestyle’ın çok amaçlı döner yapısı, 180 dereceye kadar dönüş sağlayarak, masa, yer, duvar hatta tavan gibi tüm yüzeylerde yüksek görüntü kalitesi sağlarken, ayrı bir ekran yüzeyi gerektirmiyor.”

Bu projektörün görüntü aktarımı yanında bir amacı daha bulunuyor. O da temelini oluşturan ortam aydınlatması oluyor. Bu konuda ise Samsung şunu aktarıyor: “The Freestyle, kullanılmadığı zamanlarda ortam modu ve yarı saydam lens kapağı sayesinde, ortamın atmosferini değiştirebilen bir aydınlatma cihazı olarak da kullanılabiliyor. Aynı zamanda, müziği analiz ederek, duvara, zemine ya da başka herhangi bir yüzeye yansıtılan görsel efektleri sesle eşleştirebilen akıllı bir hoparlör olarak da çalışabiliyor.”

Yakında birçok farklı pazarda elde edilebilir olacak ilginç Samsung Freestyle projektör, 899 dolarlık bir fiyata sahip. Bu arada Samsung’un CES 2022’de başka duyuruları da oldu. Örneğin Samsung, akıllı ev deneyiminin geleceğine öncülük etmek amacıyla Home Connectivity Alliance’a (HCA) katıldı. Yeni kurulan uluslararası Home Connectivity Alliance, veri gizliliğinin ve cihaz güvenliğinin geliştirilmesinin yanı sıra, tüketicilere akıllı ev ekosistemlerini kişiselleştirme konusunda daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyor.

Samsung Freestyle projektör için yayınlanan resmi tanıtım videosu

Samsung’un CES 2022’deki son duyurularında dikkat çeken ürünlerden birisi de Samsung Odyssey Ark oldu. Bu şimdilik satışı konusunda detayın olmadığı monitör, yatay yanında dikey kullanıma odaklanıyor ve kavisli tasarlanmış. Aşağıda görebileceğiniz gibi kavisi oldukça yüksek olan seçenek, tam 55 inç boyutunda. Henüz fiyat gibi detayları olmayan ürün, özellikle dikey kullanımda garip bir deneyim getiriyor.

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca