reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation VR2

Sony, PS5 için hazırladığı yeni başlığın adını verdi: PlayStation VR2

Sony, CES 2022 duyuruları kapsamında PS5 tarafına da dokundu. Konsol için gelecek başlığa PlayStation VR2 adı verilecek.

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bir sanal gerçeklik başlığı geliştirdiğini çok uzun zaman önce açıklamıştı. Büyük merak edilen ürünün kendisi halen gösterilmedi ancak CES 2022’de ismin PlayStation VR2 olduğu duyuruldu. Bu isim genel olarak pek sürpriz olmadı çünkü bekleniyordu. Bu isimle beraber daha önce duyurusu yapılan yukarıda gördüğünüz VR kontrolcülerinin adı da net olarak “Sense” şeklinde duyuruldu.

2022 içerisinde resmi olarak gelmesi beklenen PS5’e özel PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığı, bildiğimiz kadarıyla 4K HDR ekranlar üzerine kuruluyor ve bu ekranlarda 90 Hz/120 Hz arası yenileme hızı sunuyor. İlk PSVR’dan aldığı deneyimle PSVR2’yi çok daha kullanıcı dostu ve etkileyici oyun deneyimi sunar hale getirecek Sony, başlık ile 110 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5’e tek bir USB-C kablosu ile bağlanacak yani kablosuz olmayacak ürün, bu sayede hem pil bitti derdini ortadan kaldıracak hem de gecikmesiz bir oyun deneyimi sunacak. Bu arada Sony’nin CES 2022 etkinliğinde PSVR2: Horizon Call of the Mountain duyurusu da yapıldı. Bu yakında gelecek Horizon Forbidden West’ten sonra çıkacak oyun, henüz ne zaman oynanabilir olacak bilinmiyor ancak yüksek ihtimalle PSVR2 için bir gövde gösterisi konumunda yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

İLGİLİ HABERLER