reklamı kapat

POPÜLER

watchOS

watchOS 3.2 ve tvOS 10.2 ne gibi yenilikler sunuyor?

Apple iOS 10.3 güncellemesiyle birlikte watchOS 3.2 ve tvOS 10.2 güncellemelerini de yayınladı. Apple Watch kullanıcıları için yayınlanan watchOS 3.2’nin en dikkat çeken özelliği tiyatro modu özelliği. Sessiz modu aktif hale getiren bu özellik bileğinizi kaldırsanız dahi Apple Watch’un ekranını kapalı tutuyor. Ekranı görmek için Apple Watch kullanıcılarının saatin ekranına dokunması gerekiyor.

Bu mod aktifken bildirimlerin gelmeye devam ettiğini ancak ekranın açılmayacağını belirtmekte yarar var. Dikkatinizi dağılmasını engelleyen tiyatro modu özelliği haricinde güncelleme Siri’ye eklenen yenilikleri de içeriyor. Siri yardımıyla Apple Watch kullanıcıları para gönderebiliyor veya yolculuk planı yapabiliyor. Güncellemeyi yüklemek için Apple Watch’un Wi-Fi’ye bağlı, iPhone’unuzun kapsama alanında, şarj cihazına takılı olduğundan ve en az yüzde 50 dolu olduğundan emin olun.

Apple, iOS 10.3 ve watchOS 3.2 haricinde tvOS 10.2 güncellemesini de indirmeye sundu. Güncellemeyle birlikte dördüncü nesil Apple TV’te uygulamalar arasında gezinmek çok daha kolay hale geliyor. Gezinmeyi kolaylaştıran güncellemede geniş kaydırmanın etkinleştirildiğinden ve hızlandırılmış kaydırma yapıldığından bahsediliyor. Apple TV uzaktan kumandanın en sağ kenarını hızlıca kaydırıldığında belirli dizinlerde dolaşılabiliyor. Güncellemede halen Türkçe Siri desteğinin de yer almadığını söyleyelim. tvOS 10.2 güncellemesini Ayarlar > Sistem > Yazılım Güncellemeleri > Yazılımı Güncelle sekmesi üzerinden indirebilirsiniz.