reklamı kapat

POPÜLER

Destiny 2 sonunda resmen duyuruldu

Oyun severlerin heyecanla beklediği, bir süredir dedikoduların merkezine oturan Destiny 2‘nin gelişi sonunda kesinleşti. Bungie yeni oyunun posterini internet üzerinden paylaşarak iddiaları doğrulamış oldu.

Bildiğiniz gibi bir süredir Destiny sevenler heyecanlanıp, heyecanlanmamak arasında gidip geliyordu. Her ne kadar yakın gelecekte çıkması beklense de Destiny 2’nin gün yüzüne çıkan posterinin gerçekliği sorgulanıyordu. Bu poster bilinçli bir şekilde mi sızdırıldı, yoksa sızan poster resmi açıklamanın asıl nedeni mi oldu henüz bilmiyoruz ancak Destiny 2 resmen geliyor. Paylaşılan ilk bilgilere göre ikinci oyunun kapalı betası önümüzdeki yaz aylarında başlayacak. Eğer her şey planlandığı gibi giderse sevenleri Destiny 2’ye 8 Eylül‘de kavuşacak.

Tüm bu güzel gelişmelerin ardından oyuncuların kafasını karıştıran açıklamalar da yapıldı. Gece gündüz demeden Destiny’de karakter kasan oyuncular tüm bu çalışmalarını Destiny 2’ye taşıyamayacak. Destiny 2’yi satın alan herkes oyuna sıfırdan başlayacak. Bungie’nin bu karar üzerine yaptığı açıklamalara bakılırsa oyuncuların elde ettikleri ve biriktirdikleri eşyalarla değil, karakteriyle bağ kurması isteniyor. Bu bağın en sıkı olduğu dönemin ise karakterin güçlendirilmeye çalışıldığı süreç olduğu biliniyor. Sıfırdan başlamanın bu bağı daha da güçlendirmesi amaçlanıyor. Bungie tepki çeken bu kararıyla istediği sonuca ulaşabilecek mi, zaman gösterecek.

YORUMLAR