reklamı kapat

POPÜLER

MacOS’un yeni güncellemesi gece modunu getiriyor

Apple yayınladığı yeni macOS güncellemesiyle birlikte kullanıcıların işini kolaylaştırmaya hazırlanıyor. macOS Sierra‘nın 10.12.4 güncellemesi beraberinde gece modunu da getiriyor.

Son zamanlarda sık sık Windows 10‘un güncellemelerinden ve beraberinde getireceği yeni özelliklerden bahsediyoruz. Microsoft kullanıcıları kendilerini bu gelişmeye kaptırmışken şimdi Apple cephesinden bir güncelleme haberi geldi. macOS Sierra‘nın 10.12.4 isimli güncellemesi sonunda kullanıma sunuldu. Bu yeni versiyonda ışıksız veya az ışıklı ortamlarda bilgisayar kullanmayı daha rahat hala getiren gece modu da yer alıyor.

Zaten macOS Sierra işletim sistemine sahip olan kullanıcılar 10.12.4 güncellemesine ücretsiz olarak sahip olabiliyor. Güncellemenin indirilebilir olup olmadığını kontrol etmek için Mac’lerdeki App Store‘u ziyaret etmek gerekiyor. Uygulamada güncellemeler kısmına ulaştığınızda ücretsiz güncelleme seçeneği karşınıza çıkıyor. Güncelleme tamamlandıktan sonra sistem tercihlerinden ekran ayarlarına geliyorsunuz. Gece modu özelliği burada yer alıyor. Bu özelliği isterseniz manuel olarak kullanabilir veya ekran ayarlarının değiştirilmesini istediğiniz saatleri ayarlayabilirsiniz.

macOS’un bu güncellemesi akıllı telefonlar ve masaüstü cihazlar için hizmet veren F.lux uygulamasın dayanıyor. Apple bu uygulamayı App Store’dan kaldırdı. Gece modunu direkt sistem özellikleri arasına eklemeyi tercih etti. Uzun süredir iOS’ta gördüğümüz bu özellik sonunda macOS‘ta da kullanılabilir hale gelmiş oldu.