reklamı kapat

POPÜLER

Honda’nın motosiklet geliştiricisinden nefes kesen modeller

28 Mart 2017

Japonya merkezli performans geliştiricisi olan Mugen, Honda motosikletleri üzerine geliştirdiği bir adet yeni bir adet geliştirilmiş versiyonla Tokyo’da kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Honda’nın motosiklet modelleri üzerinde yaptığı tasarım ve performans geliştirmeleriyle bilinen Japon tedarikçi Mugen, yeni projeleriyle bu yıl 44. kez düzenlenecek olan Tokyo Motosiklet Fuarı‘nda meraklılarının karşısına çıkıyor. Bu yılki fuarda tamamen elektrikli motosiklet projelerini tanıtacak olan Mugen, geçtiğimiz beş yılda elektrikli motosiklet yarış organizasyonu olan TT Zero‘da kullanılmak üzere geliştirdiği modellerle rakiplerinin karşısına çıkıyordu. Markanın bu yılki temsilcileri teknik değerlerinin ötesinde tasarımlarıyla fark yaratıyor.


Mugen ekibinin dinazor yapısıyla birlikte geliştirdiği ilk projenin Honda’nın CRF 250 modeli üzerine şekillendiğini görüyoruz. E.Rex adı verilen ve teknik detayları henüz açıklanmaya projenin detayları cross sınıfının tüm karakterini yansıtacak şekilde ortaya çıkıyor. Motosikletin tasarım sürecinde alüminyum ve plastik parçalar kullanılıyor.


Organizasyonda kullanıcıların karşısına çıkacak olan ikinci projenin adıysa Shinden Roku. Marka için yeni bir model olmayan ve geçtiğimiz yılda bir benzeri tanıtılan proje yerini alacağı modelden 2 kilogram daha hafif ve tasarımında yapılan küçük iyileştirmeleri beraberinde getiriyor. 2016 yılında 160 beygir güç ve 210 Nm tork üreten elektrik motorunun aynısına sahip olan motosiklette bu alanda herhangi bir iyileştirme yapılmasa da batarya kısmında yapılan geliştirmelerle modelin çok daha iyi bir menzil değerine sahip olması bekleniyor. Önemli detayları organizasyonda açıklanacak olan projeler haziran ayında start alacak TT Zero yarışlarında kullanılacak.

YORUMLAR