reklamı kapat

POPÜLER

Mugen-Honda imzalı V10 Formula 1 motoru, performans tutkunları için satışta

23 Ekim 2017

Herhangi bir Formula 1 yarışında kullanılıp kullanılmadığı bilinmeyen Mugen-Honda imzalı motor, swap için arayış içerisinde olanların göz atması gereken seçeneklerden.

Teknolojilerin gelişmesiyle birlikte bir döneme damga vuran tüm parçalar yerini yeni jenerasyonlarına bırakarak emeklilikleri üzerinde izleyecekleri yeni yol üzerinde farklı maceralara atılıyor. Bunun en temel örnekleri de otomobil dünyasın içerisinde yıllardır süre gelen bir gelenek olarak devam etmekte. Bir zamanların en popüler kombinasyonu olan 7.0 ve 6.0 litre hacimli motorların yerlerini düşük hacimlilere bırakması buna verilebilecek en güzel örneklerden. Tıpkı şun anda detaylarına bakmaktan keyif aldığımız Honda-Mugen imzalı Formula 1 motoru gibi. 70’li yılların başından itibaren Japonya merkezli olarak motor ve performans parçaları üretimi gerçekleştiren Mugen imzalı bu makine internet üzerinden meraklıları için satışa sunuluyor. Özellikle modifiye meraklılarının swap işlemlerinde kullanmak isteyebileceği bir parça olarak lanse edilen motorun fiyatıysa hiçte fena sayılmaz.

700 beygirlik güç

İnternet üzerinden satışa sunulan motorla ilgili çok detaylı bir bilginin paylaşılmadığını belirterek detaylara giriş yapalım. Söz konusunu bir Formula 1 motoru olduğu için haliyle akıllara ilk gelen şey motorun herhangi bir yarışta kullanılıp kullanılmadığı oluyor. Satıcı tarafından bu bilginin de paylaşılmadığı motorun 90’lı yılların başında farklı versiyonlarla organizasyonlarda kullanıldığıysa bilinmekte. Paylaşılan bilgiye göre 700 beygir civarında güç üreten motor için istenilen ücretse 10.000 dolar civarında. Motorun, modifiye tutkunlarının yoğunlukla tercih ettiği markalar arasında olan Honda’nın, S200 veya Civic modellerinde görmek hiçte fena olmayabilir.

YORUMLAR