reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8 ve Huawei Mate 10 Pro pil testinde karşı karşıya [Video]

Akıllı telefon satın alırken hepimizin mutlaka göz atması gereken bir nokta varsa o da cihazın pil ömrü. Yakın zamanda tanıtılan telefonlarla birlikte bu alanda ciddi gelişmeler yaşanıyor gibi görünüyor. Hazırlanan yeni bir video ise son zamanların heyecan uyandıran modellerini ele alıyor. Böylece iPhone 8 Plus, Galaxy Note 8, Huawei Mate 10 Pro ve OnePlus 5’i pil testinde karşı karşıya geliyor.

Teste başlamadan önce her telefonun pil kapasitesinden bahsetmek gerekiyor. Bu telefonların ne kadar iyi veya kötü bir performans sergilediğini anlamamıza yardımcı oluyor. iPhone 8 Plus’ın 2691 mAh, Galaxy Note 8’in 3300 mAh, Huawei Mate 10 Pro’nun 4000 mAh ve OnePlus 5’in 3330 mAh pil kapasitesi bulunuyor.

Dolayısıyla gözler yakın zamanda gün yüzüne çıkan Huawei Mate 10 Pro‘ya çevrilmiş durumda.

Altını çizmekte fayda var; Huawei Mate 10 Pro yazılımı henüz kararlı sürüme ulaşmadı. Satışa sunulduğu tarihte yazılım geliştirmesi tamamlanacak olan Huawei Mate 10 Pro test sonuçları farklılık gösterebilir.

Pil testinin galibi şaşırtmıyor

Testin başlangıcında tüm telefonların Wi-Fi ve bluetooth’u açılıyor. Ekranları ise olabildiğince aynı parlaklığa ayarlanıyor. Ardından test Instagram’da geçirilen zamanla başlıyor. Cihazı fazlasıyla zorlayan AnTuTu benchmark testinin ardından oyun, fotoğraf ve video çekimi, Geekbench benchmark programı, YouTube üzerinden video izleme gibi günlük hayatta kullanılan özellikler tekrar tekrar açılıyor. Cihazları olabildiğince zorlayan bu testte günü bitiren ilk cihaz iPhone 8 Plus oluyor. 4 saat 31 dakikanın sonunda şarjı bitiyor. Onu 4 saat 43 dakika ile Huawei Mate 10 Pro izliyor. Galaxy Note 8 tam 4 saat 55 dakika dayanıyor. Testin galibi ise 5 saat 34 dakika ile OnePlus 5 oluyor.