reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s9 ve iphone X

Samsung Galaxy S9 Plus, iPhone X ve Nokia 8 pil testinde karşı karşıya [Video]

Son dönemde piyasaya sürülen Samsung Galaxy S9 Plus ve iPhone X pil testinde karşı karşıya geliyor. Onların bu yarışına Nokia 8, Samsung Note 8 ve OnePlus 5T de dahil oluyor. Bu akıllı telefonlardan hangisinin en iyi pil performansına sahip olduğu ortaya çıkıyor.

Testin detaylarına geçmeden önce tüm telefonların pil kapasitesinden bahsetmek gerekiyor. Videodaki en dikkat çekici cihaz olan Samsung Galaxy S9 Plus tam 3500 mAh kapasiteli pile sahip. iPhone X’inkisi ise 2716 mAh. Kısacası arada ciddi bir fark var. Gelelim diğer modellere. Nokia 8‘de 3090 mAh, Note 8 ve OnePlus 5T’de ise 3300 mAh pil kapasitesi bulunuyor.

Zirve bu kez değişti

Yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olmasına rağmen ufak bir pili olan Nokia 8 yarışın sonuncusu oluyor. Ancak 4 buçuk saat dayanabiliyor. Onu Samsung Galaxy Note 8, 5 saat 24 dakikayla izliyor. Üçüncü sırada yapılan güncellemelerle pil ömrü uzayan iPhone X’i görüyoruz. Yoğun kullanımda pil 6 saat 10 dakika dayanıyor. İkinci sırada bir dönem bu testlerin tartışılmaz gaibi olan OnePlus 5T‘yi görüyoruz. 6 saat 34 dakikalık süresiyle şaşırtmayı sürdürüyor. Birinci ise yakın zamanda gün yüzüne çıkan Samsung Galaxy S9 Plus oluyor. 6 saat 47 dakika giden pili uzun kullanım vadediyor.

Samsung Galaxy S9, S9 Plus ve iPhone X pil testinde