reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XS, iPhone XS Max vs Galaxy Note 9 vs iPhone X

iPhone X, Xs, Xs Max, Galaxy Note 9 ve OnePlus 6 pil testinde karşı karşıya [Video]

Teknoloji devi Apple‘ın yeni akıllı telefonları iPhone Xs ve iPhone Xs Max, pil konusunda iPhone X, OnePlus 6 ve Galaxy Note 9 karşısına çıkarıldı. Peki sizce kim kazandı?

Apple’ın yeni iPhone modelleri teknoloji YouTuber’ları tarafından derinlemesine testlere sokuluyor. İşte bunlardan birisine imza atan popüler kanallardan Mrwhosetheboss, pil performansı açısından iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xs Max, OnePlus 6 ve Galaxy Note 9 modellerini karşı karşıya getiriyor. Sırasıyla 2.716 mAh, 2.658 mAh, 3.174 mAh, 3.300 mAh ve 4.000 mAh pil kapasitesi bulunan telefonlar, bu açıdan ciddi farklara sahip. Yapılan gerçekçi (Oyun, popüler uygulamalar vb.) kullanım testinde pili biterek ilk kapanan telefon iPhone X oluyor. Apple’ın satıştan kaldırdığı modelden sonra kapanan telefon ise OnePlus 6. Hemen ardından gelen model çok ilginç olarak en büyük pile sahip telefon Galaxy Note 9 oluyor. Daha sonra ise iPhone Xs ile iPhone Xs Max‘in pili bitiyor. Xs ile Xs Max arasında beklenenden daha az bir fark bizleri karşılıyor. İlk kapanan (4 saat 11 dakika) ile son kapanan telefon arasında (5 saat 8 dakika) neredeyse 1 saatlik bir kullanım farkı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xs Max, OnePlus 6 ve Galaxy Note 9, üst düzey özelliklere sahip

Hepsi amiral gemisi seviyesinde yer alan telefonlar, üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Yeni iPhone’lar henüz Türkiye’de satın alınamıyor ancak diğer modeller birçok kanaldan elde edilebiliyor.