reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 3 XL vs Galaxy Note 9 vs iPhone Xs Max Xperia XZ3

Google Pixel 3 XL, Galaxy Note 9, iPhone Xs Max ve Xperia XZ3 pil testinde karşı karşıya [Video]

İnternet devi Google‘ın yeni akıllı telefonu Pixel 3 XL, pil konusunda iPhone Xs Max, Galaxy Note 9 ve Xperia XZ3 karşısına çıkarıldı. Peki sizce kim kazandı?

Teknoloji odaklı popüler YouTube kanallardan Mrwhosetheboss, pil performansı açısından bu sefer Google Pixel 3 XL, Galaxy Note 9, iPhone XS Max ve Xperia XZ3 modellerini karşı karşıya getirdi. Sırasıyla 3.430 mAh, 4.000 mAh, 3.174 mAh ve 3.300 mAh pille sahip olan telefonlar, bu açıdan birbirlerine oldukça yakın. Yapılan gerçekçi (Oyun, popüler uygulamalar vb.) kullanım testinde pili biterek ilk kapanan telefon ise Xperia XZ3 oldu. Pil ömrü konusunda hayal kırıklığı yaratan telefon, rakiplerinden ciddi bir fark yedi. Daha sonra Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 3 XL kapanırken, testi çok ufak bir farkla da olsa Galaxy Note 9‘u geçen iPhone Xs Max kazandı. Testteki en küçük pile sahip model olan Xs Max, 7 nm A12 Bionic işlemcisi ve Apple’ın özel optimizasyonlarıyla büyük bir başarı ortaya koydu. Telefonun pili tamamen bittiğinde, zaman sayası 6 saat 16 dakikayı gösteriyordu. XZ3 ise sadece 3 saat 58 dakika boyunca hayatta kalabildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 3 XL, Galaxy Note 9, iPhone XS Max ve Xperia XZ3, pazarda ciddi bir rekabete girdi

Ortak olarak üst düzey özelliklere sahip olan telefonlar, dediğimiz gibi pazarda ciddi bir rekabete girişmiş durumda. Bu modeller arasında kalsanız siz hangisini alırdınız?