reklamı kapat

POPÜLER

Boston Dynamics robot köpek Spot video

Boston Dynamics’in robot köpek modeli Spot’un gülümseten dans videosu [İzle]

Boston Dynamics, geçen gün robot köpek “Spot” modeline özel bir paylaşmıştı. Şirket bugün güldüren bir video daha paylaştı.

Robot denildiğinde akla gelen ilk firmalardan Boston Dynamics, yaptığı paylaşımlar ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Yeni videonun merkezinde ise söylediğimiz gibi robot köpek Spot yer alıyor. Geçen gün yayınlanan videoda inşaat sahasında karşımıza çıkan robot, bu sefer beklenmedik bir dans videosuyla karşımızda. Bruno Mars’ın Uptown Funk parçasında hünerlerini sergileyen robot, Boston Dynamics mühendislerinin girdiği hareketleri etkileyici şekilde yerine getiriyor. Ayak, kafa ve kalça hareketleriyle şaşırtan Spot, uzun süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. Dış tasarımı ve hareketleri itibariyle bir köpeği andıran robot, yüksek hareket kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Robot ön kısmında çevresini üç boyutlu olarak gören bir kamera sistemi barındırıyor. Otonom olarak hareket etme kabiliyeti bulunan Spot, dar alanda dahi kolaylıkla verilen görevleri yerine getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boston Dynamics imzalı robot köpek Spot, satışa çıkacak gibi görünüyor

Eğer bir değişiklik olmazsa robotun 2019 yılında “ticari” alana satışa sunulacağı belirtiliyor. Özellikle otonom güvenlik görevleri ve araştırmaları için çok ideal olan teknoloji harikası, alandaki en gelişmiş seçenekler arasında yer alıyor. Firma ayrıca askeri alana yönelik benzer robotlar üzerinde de çalışıyor. Ek olarak bir de insansı robot Atlas bulunuyor. Esas Atlas oldukça öne çıkıyor.