reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 3 XL ve iPhone XS Max

Google Pixel 3 XL ve iPhone XS Max düşme testinde karşı karşıya [Video]

Son zamanlarda adını sık sık andığımız Google Pixel 3 XL ve iPhone XS Max düşürme testinde karşı karşıya geliyor. Peki bu cihazlardan hangisi daha dayanıklı?

EverythingApplePro tarafından hazırlanan video temelde üç aşamadan oluşuyor. Başlangıçta iki telefon da kullanıcıların en çok kaza yaşadığı seviyeden yani bel hizasından düşürülüyor. Ön, arka ve yan olmak üzere üç defa düşen cihazlarda ciddi bir sıkıntı yaşanmıyor. Google Pixel 3 XL’ın arka yüzeyinde ufak çizikler oluşuyor fakat cihazın çalışmasını etkilemiyor. Ardından ikinci aşamaya geçiş yapıyoruz. Telefonlar bu sefer kulak hizasından yere düşünürülüyor. Yine ön, arka ve yan olmak üzere üç farklı yüzeyde deneme yapılıyor. Kırılan ilk cihaz iPhone XS Max oluyor. Arka yüzeyinde parçalanma süreci başlıyor. Onu Google Pixel 3 XL izliyor. Ekranın üzerine düştüğü andan itibaren görüntü gidip gelmeye başlıyor. Fakat tüm bunlara rağmen cihazları kullanmak mümkün görünüyor. Son olarak sandalye üzerine çıkarak telefonları oldukça yüksek bir seviyeden düşürmeye başlandığını görüyoruz. Bu sürecin sonunda iPhone XS Max‘in arka yüzeyi paramparça oluyor ve dağılmaya başlıyor. Tüm bu hasara rağmen telefonun ekranı sorunsuz çalışıyor. Google Pixel 3 XL’in ekranı ise çalışmaz hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 3 XL ve iPhone XS Max düşürme testinde karşı karşıya geldiği test videosunu haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.