reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Pixel 3 XL
Google Pixel 3 XL
Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL ve iPhone Xs Max kamera testinde karşı karşıya [Video]

Google’ın en yeni amiral gemisi telefonu Google Pixel 3 XL ile iPhone Xs Max’in kamera performansı karşı karşıya geldi. MacRumors sayfası tarafından yapılan karşılaştırmada telefonların kamera performansları gözler önüne serildi.

Advertisement

Google Pixel 3 XL 12 megapiksellik tek arka kameraya sahipken, iPhone Xs Max’te 12 megapiksellik iki arka kamera göze çarpıyor. Bu kameralardan ilki geniş açı lense, diğer kamera ise telefoto lense destek veriyor. iPhone Xs Max’teki arka plan bulanıklaştırma özelliği çift kamera sistemiyle, Pixel 3 XL’te ise bu işlem yazılım sayesinde yapılıyor. Portre modunda her iki kamerada başarılı bir performans sergilese de keskinlik açısından iPhone Xs Max’in daha başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Yapılan testlerde, iPhone’daki Akıllı HDR özelliğine dikkat çekiliyor ve telefonun gökyüzü gibi parlak alanları patlatmadan daha fazla ayrıntıyı koruyabildiği belirtiliyor. Ancak Pixel 3 XL’nin de başarılı HDR performansından söz ediliyor. Düşük ışık kamera performansında Google Pixel 3 XL’nin iPhone Xs Max’e göre daha grenli fotoğraflar çektiği de ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs Max Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

iPhone Xs Max’in büyük bir ihtimalle kasım ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Telefonun satış fiyatı henüz belli olmasa da yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Video

İlginizi çekebilir

iPhone Xs Max’in tanıtım videosu