reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R

Mugen ile gelen değişim; Honda Civic Type R tarz değiştirdi

Japon otomobil üreticisinin en ateşli modellerinden olan Honda Civic Type R, mugen dokunuşu ile kendine yeni bir tarz edindi.

Honda Civic Type R, otomobil severler için her zaman farklı bir otomobil oldu. Japon esintilerini Alman pistlerine taşıyan model hothatch severler için oldukça mantıklı ve tutkulu bir seçim.  2020 yılında ufak bir makyaj operasyonu geçiren Type R, ilk kez Tokyo Otomobil Fuarı’nda çıkmıştı. Ancak bu değişim beklentiler çerçevesinde hiç de radikal olmadı. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucu altyapıda bazı parçaları güncelleyen mühendisler iç mekan kalitesini de arttırmıştı. Kaputunun altında ise herhangi bir değişim yoktu.  2.0 litre hacmindeki bu makine 306 beygir güç ve 400 Nm tork üretmeye devam edecek. Önden çekişli altyapısı, diferansiyel kilidi ve 6 ileri manuel şanzımanında da herhangi bir değişiklik yok. Ama üzülmeyin, biraz değişim arıyorsanız Mugen, Honda Civic Type R’a özel ürettiği parçalarını duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Civic Type R’a Mugen dokunuşu

Japonya’da satışa sunulan Honda Civic Type R Mugen, karbon bir kaput ve karbon kanat spoileri gibi Mugen ruhunu yansıtacak özel parçalar barındırıyor. Üstelik bu parçalar sadece gözümüze güzel gözüksün diye de üretilmemiş. Tüm değiştirilen parçalar, ısı dağılımını ve genel aerodinamik kaliteyi geliştirmek için bilgisayar analizine tabi tutulmuşlar. Karbon parçaların göreve gelmesi ile birlikte yaklaşık 20 kilo tasarruf da sağlanmış. Oldukça pahalı olan Mugen setinin Japon pazarının dışına çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın