reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Hatchback

Honda Civic Hatchback için manuel vites seçeneği ve Türkiye fiyatı

Japon otomobil üreticisinin en çok sevilen modellerinden biri olan Honda Civic Hatchback için manuel vites seçeneği sunulmaya başlandı. İşte modelin özellikleri ve Türkiye fiyatı.

Hali hazırda Avrupa pazarında satışta olan Honda Civic Hatchback manuel vites seçeneği ile ülkemize giriş yaptı. Genel hatları ile otomatik versiyonu ile aynı olan model performans verileri anlamında ise biraz daha önde. Gelelim aracın en merak edilen kısmı olan fiyatına. Model, en üst donanım seçeneği olan Sport+ Güvenlik Paketi ile satışa sunuluyor. 205.000 TL fiyat etiketi olan model otomobil severler tarafından şimdiden büyük ilgi görmeye başladı bile.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Manuel şanzımanlı Honda Civic Hatchback neler sunuyor?

Honda Civic Hatchback, manuel vites seçeneği ile otomatiğe kıyasla biraz da farklı. 1.5 litre VTEC Turbo benzinli motor 182 PS güç üretmeye devam ediyor ancak tork değeri 220’den 240 Nm’ye çıkmış durumda. 1.900 ile 5.000 d/d arasında bu torku kullanıcıya sunan motor, maksimum gücünü de 500 devir daha aşağıda verebiliyor. Aracın hızlanması da otomatik versiyona göre iyileştirilmiş. Civic, Manuel şanzımanla 0’dan 100 km/s sürate 8.3 saniye gibi bir sürede ulaşıyor. Son hız değeri ise 20km/s artarak 220 km/s’e ulaşmış durumda. Bir diğer dikkat çekici değişim ise yakıt tüketiminde yaşanmış. CVT’li modelin 6.7 litre/100 km tüketimine karşın manuel versiyon 6.1 lite/100 km verisine sahip.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın