reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

“MateStation” ortaya çıktı; Huawei Mate 40 serisiyle gelebilir

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesiyle beraber karşımıza “MateStation” isimli bir ürün de çıkabilir. Peki nedir bu MateStation?

Huawei Mate 40 serisi bu aralar teknik olarak detaylanmaya devam ediyor. Hatırlarsınız cihazlar en son 120 Hz değil 90 Hz bir OLED ekranla geliyor denilmiş ve telefonlarda 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci Kirin 1000 kullanılacağı kesinleşmişti. Daha sonra ise Mate 40 ailesinde 66W seviyesinde hızlı şarj sunulacak denilmişti. Şimdi ise telefonlar ile alakalı olduğu düşünülen MateStation gündeme geldi. Alınan marka kayıtları ve sızıntılar üzerinden bakıldığı zaman MateStation tam bir Samsung DeX rakibi olacak gibi görünüyor. Telefonları üzerinde taşıyacak ve bağlı monitör / fare / klavye üzerinden bir bilgisayar haline getirecek gibi görünen bu ürün, Mate 40’lar yanında yeni katlanabilir Mate V ile de uyumlu olabilir deniyor. Özellikle Kirin 1000 işlemcinin getireceği ciddi işlem gücü, Mate 40’ların bilgisayar deneyimini iyi şekilde sunabileceğini gösteriyor ve bu açıdan MateStation merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinde özellikle Pro model merak uyandırıyor

Modelin en önemli detaylarından birisi ise elbette taşıdığı kamera sistemi olacak. Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10