reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Çıta yükseliyor; Huawei Mate 40 serisinin hızlı şarj değeri belli oldu

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinden önemli bir detay daha netlik kazandı. Modellerin hızlı şarj güçleri ortaya çıktı.

Huawei Mate 40 serisi teknik olarak detaylanmaya devam ediyor. Hatırlarsınız cihazlar en son 120 Hz değil 90 Hz bir OLED ekranla geliyor denilmiş ve telefonlarda 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci Kirin 1000 kullanılacağı kesinleşmişti. Şimdi ise modellerin hızlı şarj güçleri belli olmuş durumda. Mate 30 ailesini 40W hızlı şarj sistemiyle karşımıza çıkaran Huawei, gelen bilgiye göre bu konuda çıtayı Mate 40 ailesinde 66W seviyesine çıkarıyor. Kutularından bu hıza destek veren bir şarj cihazıyla çıkacak denilen telefonlar, 5.000 mAh’a yaklaşacak kapasitedeki pillerini kısa sürede dolduracak izlenimi oluşturuyor. 66W oldukça yüksek bir diğer olmasına rağmen sektör 100W ve üstü sistemlere hazırlanıyor. Hatta çok yakında 120W hızlı şarj destekli bir Xiaomi modeli geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinde özellikle Pro öne çıkacak

Modelin en önemli detaylarından birisi ise elbette bir Huawei amiral gemisinden beklendiği üzere kamera olacak. Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10