reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 serisinden heyecan uyandıran kamera detayları

Huawei’nin yeni nesil işlemcisi Kirin 1000 üstüne kurulacak Huawei Mate 40 ailesi için kamera konusunda netleşen önemli detaylar var.

Huawei Mate 40 ailesi hatırlarsınız en son bir işlemci haberiyle gündeme gelmişti. Biliyorsunuz Trump yönetimi Huawei’nin akıllı telefon işlemcilerine erişimini kısıtlayacak bir düzenleme değişikliği devre aldı. ABD bu kararı ile Huawei‘nin ana işlemci üreticilerinden TSMC gibi firmalarla olan ticari ilişkisini kesmeyi amaçlıyor. Yürürlüğe alınan kararın merkezinde işlemci üretiminde kullanılan ABD yapımı ekipmanları kullanan firmaları, lisans anlaşmalarıyla Huawei firmasına işlemci sağlama konusunda engellemek yer alıyor. Ancak bu durum söylendiği kadarıyla Kirin 1000 işlemciyi etkilemiyor. Yani telefonlar gerçekten çok güçlü bir işlemci ile yolda. Şimdi ise modellerin kamerasıyla alakalı yeni bir detay var. Buna göre modellerin ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldıracak deniyor ve bu açıdan merak uyandırıyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor. Burada özellikle Mate 40 Pro’nun sunacağı sonuçlar merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinin kalbi Kirin 1000 için neler biliyoruz?

Çünkü 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000, Kirin 990’lara oranla tam yüzde 50 oranında daha yüksek performans ile yolda bulunuyor. Karşılaştırmak adına Snapdragon 865 işlemci, Snapdragon 855’ten yüzde 25 daha hızlı. Bu açıdan devasa bir performans artışı yapacak olmasıyla heyecanlandıran yeni işlemci, 2020’de 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10